Medins satsar framåt och vi satsar STORT! Närmare bestämt 30 fot och 320 hk. Efter ett års planerande och klurande börjar vi närma oss slutet av ett otroligt spännande projekt och det är med stor spänning och förväntan vi ser fram emot årets fältsäsong. I år kommer nämligen vår växande skara av provtagningsbåtar förstärkas av en sprillans ny 30 fots Arronet helt utrustad och byggd efter våra behov och önskemål! Båten kommer vara utrustad för alla former av miljöprovtagning, yrkesdykning och sjömätning. Hemmahamn för båten blir i Göteborg men den kommer användas för uppdrag runt omkring hela Sveriges vackra kust.
Detta kommer bli ett för vår bransch helt unikt fartyg bemannat med Sveriges trevligaste och duktigaste miljökonsulter! Fantastiskt roligt skall det bli!
Medins skall erbjuda kompletta tjänster inom undersökningar i vattenmiljöer (oavsett om vattnet är sött, bräckt eller salt).
Följ oss: