Medins nomineras av EU för bästa partnerskap

Medins Havs och Vattenkonsulter har nominerats till Enterprise Europe Network Awards 2016.

När Medins Havs och Vattenkonsulter förra året via Enterprise Europe Network fick igång ett samarbete med det englandsbaserade företaget Survey Ltd visade det sig vara en matchning i toppklass. Nu nomineras Enterprise Europe Network Västsverige och Medins Havs och Vattenkonsulter för resultaten.

Ett samarbete inleddes ganska snart och resulterade också snabbt i nya affärsmöjligheter, kunskapsutbyte och fler anställda i Sverige. Och det är detta resultat som nu premieras i och med nomineringen till Enterprise Europe Network Awards 2016.

Det här känns fantastiskt för vi vet att det krävs verkliga, konkreta resultat för att bli nominerad, säger Maria Lundin, affärsrådgivare för Enterprise Europe Network på Business Region Göteborg.Den 14 november, på Enterprise Europe Networks årliga möte i Slovakien, avgörs vem av tre nominerade som får priset.

Lär mer på Business Region Göteborgs hemsida:
http://www.businessregion.se/sv/goteborgsforetag-nomineras-av-eu-basta-partnerskap

/brygga.jpg

Undervattensfoto, Medins Havs och Vattenkonsulter

29 Jun 2016

Kontakta Oss

Medins skall erbjuda kompletta tjänster inom undersökningar i vattenmiljöer (oavsett om vattnet är sött, bräckt eller salt).

[email protected]

Följ oss:










(Lämna tom)