Medins Havs och Vattenkonsulter AB

Allmän kontakt: [javascript protected email address]

Prisförfrågningar: offert@medinsab.se 

Arbetsansökningar: https://medins.teamtailor.com 

Fakturor: ekonomi@medinsab.se

Huvudkontor Göteborg:
Företagsvägen 2, 435 33 Mölnlycke, Tel 031-338 35 40

Regionkontor Stockholm:
Svetsarvägen 15, 2 trp, 171 41 Solna, Tel 031-338 35 40

Regionkontor Malmö:
S:t Johannesgatan 2, 211 46 Malmö, Tel 031-338 35 40

Kontakta oss

Adress: Företagsvägen 2, 435 33 Mölnlycke

Växel: 031-3383540

Vill du veta mer eller är du intresserad av ett samarbete? Hör av dig till oss:










(Lämna tom)

 

Företagsledning och administration

/olof-hemsida.jpg

Olof Nilsson
VD
Telefon: 031-338 35 65
olof.nilsson@medinsab.se

/sandra.jpg

Sandra Holmgren
Administration & ekonomi
Telefon: 031-338 35 63
sandra.holmgren@medinsab.se

/img_0118.jpg

Anders Alö
Sälj och projektkoordinator
Telefon: 031-376 59 23
anders.alo@medinsab.se

Affärsområden

Affärsområde Konsult och MKB

/alf-engdahl.jpg

Alf Engdahl
Affärsområdeschef Konsult och MKB
Telefon: 031-338 35 48
alf.engdahl@medinsab.se

Affärsområde Marin miljö

/robert.jpg

Robert Rådén
Affärsområdeschef Marin miljö
Telefon: 031-338 35 64
robert.raden@medinsab.se

Affärsområde Limnisk miljö

/carin.jpg

Carin Nilsson
Affärsområdeschef limnisk miljö
Telefon: 031-338 35 43
carin.nilsson@medinsab.se

Miljökonsulter och specialister

/jenny.jpg

Jenny Palmkvist
Teamledare marin miljö
Marinbiolog
Telefon: 031- 338 35 61
jenny.palmkvist@medinsab.se

/hanna.jpg

Hanna Thevenot
Senior miljökonsult
Specialist akvatisk ekologi
Telefon: 031-338 35 62
hanna.thevenot@medinsab.se

/ina.jpg

Ina Bodin
Senior miljökonsult
Fil. Lic. sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 49
ina.bodin@medinsab.se

/andreas-emanuelsson.jpg

Andreas Emanuelsson
Senior miljökonsult
Fil. Lic Marin Ekologi 
Telefon: 031-338 35 46
andreas.emanuelsson@medinsab.se 

/irene.jpg

Iréne Sundberg
Senior miljökonsult
Områdesansvarig kiselalger
Telefon: 031-338 35 44
irene.sundberg@medinsab.se

/mikaela-sandgathe.jpg

Mikaela Sandgathe
Miljökonsult
Bottenfauna och provtagning
Telefon: 031-361 40 88
mikaela.sandgathe@medinsab.se

/mimmi.jpg

Mimmi Pettersson
Junior miljökonsult
Marina undersökningar
Telefon: 031-376 59 24
mimmi.pettersson@medinsab.se 

/img_0121.jpg

Michaela Strangnefors
Miljökonsult
Marinbiolog
Telefon: 031-376 59 22
michaela.stragnefors@medinsab.se

/malin-mohlin.jpg

Malin Mohlin
Miljökonsult
Fil. Dr. Marin ekologi
Telefon: 031-361 40 86
malin.mohlin@medinsab.se

/karin.jpg

Karin Johansson
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031- 361 40 80
karin.johansson@medinsab.se

/filip.jpg

Filip Erkenborn
Miljökonsult
Inventeringar och UV-teknik
Telefon: 031-361 40 82
filip.erkenborn@medinsab.se  

/josefin-hemsida.jpg

Josefin Sefbom
Miljökonsult
Fil. Dr marinbiologi
Telefon: 031-338 35 67
josefin.sefbom@medinsab.se

/mats-medin.jpg

Mats Medin
Styrelseordförande
Sötvattensekolog
Telefon: 031-338 35 41
mats.medin@medinsab.se

/ragnar.jpg

Ragnar Bergh
Miljökonsult
Specialist marin och limnisk fisk
Telefon: 031-361 40 85
ragnar.bergh@medinsab.se

/ingrid-haarding.jpg

Ingrid Hårding
Senior miljökonsult
Områdesansvarig planktonanalyser
Telefon: 031-338 35 66
ingrid.harding@medinsab.se

/simon.jpg

Simon Tytor
Miljökonsult
Bottenfauna och provtagning
Telefon: 031-361 40 84
simon.tytor@medinsab.se

/felix.jpg

Felix Bravell
Junior Miljökonsult
Marina undersökningar
Telefon: 031-338 35 40
felix.bravell@medinsab.se 

/per-anders-nilsson.jpg

Per-Anders Nilsson
Miljökonsult
Provtagning och utveckling
Telefon: 031-338 35 45
peranders.nilsson@medinsab.se

/jessica.jpg

Jessica Lindborg
Miljökonsult
Specialist växtplankton
Telefon: 031-361 40 89
jessica.lindborg@medinsab.se

/ylva-meissner.jpg

Ylva Meissner
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-361 40 81
ylva.meissner@medinsab.se

/amelie.jpg

Amelie Jarlman
Miljökonsult
Kiselalger
Telefon: 031-338 35 40
info@medinsab.se

/lars-edler.jpg

Lars Edler
Miljökonsult
Fil. Dr. Marin botanik
Telefon: 070-678 60 12
lars.edler@telia.com

/magnus-axelsson.jpg

Magnus Axelsson
Miljökonsult
Fil. Dr. marinbiologi
Telefon: 031-338 35 40
info@medinsab.se

/emma.jpg

Emma Stenlund
Junior miljökonsult
Akvatisk ekologi
Telefon: 031-338 35 47
emma.stenlund@medinsab.se  

/johanna.jpg

Johanna Lindberg
Miljökonsult
Akvatisk ekolog
Telefon: 031-376 59 20
johanna.lindberg@medinsab.se

 

/antond-ed.jpg

Anton Dammand
Junior miljökonsult
Yrkesdykare
Telefon: 0706-341361
anton.dammand@medinsab.se 

 

/mikael.jpg

Mikael Forssén
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 60
mikael.forssen@medinsab.se

/20220127_130323.jpg

Anton Främberg
Miljökonsult
Miljövetare inriktning vatten
Telefon: 031-338 35 69
anton.framberg@medinsab.se 

/linus.jpg

Linus Norin
Fartygsbefäl
Båtansvarig
Telefon: 031-376 59 25
linus.norin@medinsab.se 

/elined.jpg

Elin Steinwall
Miljökonsult
Marinbiolog
Telefon: 031-361 40 83
elin.steinwall@medinsab.se

 

Kontakta Oss

Medins skall erbjuda kompletta tjänster inom undersökningar i vattenmiljöer (oavsett om vattnet är sött, bräckt eller salt).

[javascript protected email address]

Följ oss:










(Lämna tom)