Kontakt

Medins Havs och Vattenkonsulter AB, Företagsvägen 2, 435 33 Mölnlycke
Allmän kontakt och prisförfrågningar: info@medinsab.se
Arbetsansökningar: jobb@medinsab.se
Fakturor och ekonomifrågor: ekonomi@medinsab.se

Växel: 031-3383540

Huvudkontor Göteborg: Företagsvägen 2, 435 33 Mölnlycke, Tel 031-338 35 40
Regionkontor Stockholm Svetsarvägen 15, 2 trp, 171 41 Solna, Tel 08-525 235 51
Regionkontor Malmö S:t Johannesgatan 2, 211 46 Malmö, Tel 031-338 35 40

Företagsledning och administration

/olof.jpg

Olof Nilsson
VD
Telefon: 031-338 35 65
olof.nilsson@medinsab.se

/sandra.jpg

Sandra Holmgren
Administration & ekonomi
Telefon: 031-338 35 63
sandra.holmgren@medinsab.se

Affärsområden

Affärsområde Konsult och MKB

/alf.jpg

Alf Engdahl
Ansvarig konsult & MKB
Telefon: 031-338 35 48
alf.engdahl@medinsab.se

Anbud och specialprojekt

/ulf.jpg

Ulf Ericsson
Försäljningschef
Telefon: 031-338 35 42
ulf.ericsson@medinsab.se

Affärsområde Limnisk miljö

/carin.jpg

Carin Nilsson
Ansvarig limnisk miljö
Telefon: 031-338 35 43
carin.nilsson@medinsab.se

 

/irene.jpg

Iréne Sundberg
Ansvarig limnisk miljö
Telefon: 031-338 35 44
irene.sundberg@medinsab.se

Affärsområde Marin miljö

/robert.jpg

Robert Rådén
Ansvarig Marin miljö och undervattensteknik
Telefon: 031-338 35 64
robert.raden@medinsab.se

 

 

Miljökonsulter och specialister

/jenny.jpg

Jenny Palmkvist
Miljökonsult
Specialist marinbiologi
Telefon: 031- 338 35 61
jenny.palmkvist@medinsab.se

/hanna.jpg

Hanna Thevenot
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 62
hanna.thevenot@medinsab.se

/malin.jpg

Malin Mohlin
Miljökonsult
Fil. Dr. Marin ekologi
Telefon: 031-338 35 40
malin.mohlin@medinsab.se

/martinl.jpg

Martin Liungman
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 46
martin.liungman@medinsab.se

/ylva.jpg

Ylva Meissner
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-361 40 81
ylva.meissner@medinsab.se

/annika.jpg

Annika Liungman
Miljökonsult
Specialist marinbiologi
Telefon: 031-338 35 47
annika.liungman@medinsab.se

/pelle.jpg

Per-Anders Nilsson
Miljökonsult
Specialist provtagning
Telefon: 031-338 35 45
peranders.nilsson@medinsab.se

/amelie.jpg

Amelie Jarlman
Miljökonsult
Specialist kiselalger
Telefon: 031-338 35 40
info@medinsab.se

/mikael.jpg

Mikael Forssén
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 60
mikael.forssen@medinsab.se

/anna.jpg

Anna Scherer
Miljökonsult
Specialist marinbiologi
Telefon: 031-361 40 83
anna.scherer@medinsab.se

/jonatan.jpg

Jonatan Hammar
Miljökonsult
Specialist marinbiologi & undervattensljud
Telefon: 031-338 35 67
jonatan.hammar@medinsab.se

/ina.jpg

Ina Bloch
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 49
ina.bloch@medinsab.se

/karin.jpg

Karin Johansson
Miljökonsult
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031- 361 40 80
karin.johansson@medinsab.se

/filip.jpg

Filip Erkenborn
Miljökonsult
Inventeringar och UV-teknik
Telefon: 031-338 35 40
filip.erkenborn@medinsab.se  

/martinm.jpg

Martin Mattsson
Miljökonsult
Specialist geografiska data
Telefon: 031-338 35 68
martin.mattsson@medinsab.se

 /mats.jpg

Mats Medin
Styrelseordförande
Specialist sötvattensekologi
Telefon: 031-338 35 41
mats.medin@medinsab.se

/ragnar.jpg

Ragnar Bergh
Miljökonsult
Specialist marin och limnisk fisk
Telefon: 031-361 40 85
ragnar.bergh@medinsab.se

 /ingrid.jpg

Ingrid Hårding
Miljökonsult
Verksamhetsansvarig plankton
Telefon: 031-338 35 66
ingrid.harding@medinsab.se

/simon.jpg

Simon Tytor
Miljökonsult
Bottenfauna och provtagning
Telefon: 031-361 40 84
simon.tytor@medinsab.se

/mikaela.jpg

Mikaela Sandgathe
Miljökonsult
Bottenfauna och provtagning
Telefon: 031-361 40 88
mikaela.sandgathe@medinsab.se

/dsc_0643.jpg

Karolina Wikström
Miljökonsult
Provtagning
Telefon: 031-361 40 87
karolina.wikstrom@medinsab.se